Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Counter-Strike: Global Offensive hakkında bilgiler vereceğiz.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter Strike serisinin son oyunu olan Counter-Strike Global Offensive’in üzerinden uzunca bir süre geçmiş olmasına rağmen oyun hala oynanıyor.

Serinin En Sevilen Oyunu

Hatırlanacağı üzere Counter-Strike oyunu hayatımıza 2000 yılında dahil oldu. 2000 yılı dünyada pek çok şeyin dönüm noktasıydı. Bunlardan bir tanesi de bilgisayar oyunlarıydı. Counter-Strike oyununun ilk ortaya çıkmasının ardından tam 21 yıl geçti. Ancak hala en çok oynanan ve sevilen oyunlar arasında.

Counter-Strike oyunu, hayatımıza giren ilk birinci şahıs nişancı oyunları arasında yer alıyor. Elbette bu, bir oyunun 20 yılın üzerinde ayakta kalabilmesi hususunda tek başına yeterli değil. Kurgusu, özellikleri ve çok oyunculu olması da ziyadesiyle önem arz ediyor.

Counter-Strike oyununun bu kadar sevilmesi ve çok sayıda kullanıcıya ulaşması, elbette oyunun farklı serilerinin de çıkmasına vesile olmuştur. Buradan hareketle geride kalan süreç içerisinde birden fazla Counter-Strike serisi ortaya çıkmıştır.

Bahsi geçe serilerden biri de Counter-Strike: Global Offensive’dir. Counter-Strike: Global Offensive, serinin dördüncü oyunu olup, 2012 yılında hayatımıza dahil olmuştur. Oyunda, diğer serilerde olduğu gibi terörist ve antiteröristler bulunmaktadır. Her iki taraf da bir taraftan hedefleri gerçekleştirmeye ve birbirini öldürmeye çalışmaktadır. Oyunda toplam 9 farklı mod bulunmaktadır.

Counter-Strike: Global Offensive Hakkında

Oyunu, kısaca CS:GO olarak da bilinmektedir. Oyunun geliştiricisi, yayımcısı ve yapımcısı Hidden Path Entertainment Valve olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere bu şirket, bugüne kadar pek çok önemli ilkin altına imza atmıştır.

Counter-Strike: Global Offensive ya da kısaca CS:GO, dünya çapında bir oyundur. 2012 yılından beridir milyonlarca kişinin bu oyunu büyük bir zevkle oynadığı görülmektedir. Öyle ki, birinci şahıs nişancı oyunları denildiği anda akla ilk olarak bu oyun gelmektedir. Oyunun tek oyunculu ve çok oyunculu modlarının bulunması da bunda önemli bir etkendir.

CS: GO oyunu, Valve Corporation’un piyasaya sürdüğü en özel oyunlar arasında yer almaktadır. Şirket de bu oyuna özel bir önem vermektedir. Hatta bu oyun için özel olarak turnuvalar dahi düzenlenmekte ve turnuva sonucunda büyük ödüller verilmektedir.

Fiyatına gelecek olursak, oyun piyasaya sürüldüğü ilk dönemde ücretli iken, sonradan yapımcı şirket tarafından ücret kaldırılmıştır ve şu anda tamamen ücretsiz olarak edinilebilir hale gelmiştir. Ancak Prime Status Upgrade satın almak isteyenler için 108 Türk Lirası şeklinde bir bedel belirlenmiştir.

Bilindiği üzere bahsi geçen Counter-Strike: Global Offensive ve bunun gibi oyunlar bilgisayarlarda oynanabildiği gibi yalnızca oyun oynanmak için üretilmekte olan cihazlarda da oynanabilmektedir. Ancak bazı oyunlar yalnızca bazı cihazlar için uygundur. Counter-Strike: Global Offensive oyunu ise Microsoft Windows, OS X, PlayStation 3, Xbox 360 ve Linux cihazlar için uygundur. Siz de bu cihazlardan birinden Counter-Strike: Global Offensive oynayarak arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir