CCTV Kamera Nedir ?

CCTV Kamera Nedir ?

Güvenlik Kamera Sistemleri Merkezi olarak bu yazımda sizlere CCTV Kamera Nedir? CCTV Kamera Sisteminin Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler vereceğim. Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam, Karaisalı ilçelerimizde hizmet vermekteyiz.

CCTV Kamera Nedir ?

CCTV kamera aslında bir kısaltmadır. Bu kısaltma ise ‘ Close Circuit TeleVision ‘  bu cümle ise Türkçe olarak ‘ Kapalı Devre Televizyonudur ‘ . Bu kamera cihazının geliştirilmesinin sebebi ihtiyaç gereksinimlerinin diğer cihazlardan farklı olarak talep edilmesidir.  Bu talepler ise şunlardır. Fiyat, kalite ve kayıtta görüntü yeterliliği, görüntüler belirli alanlarda verilmesi, görüntüleri izleyecek kişilerin sadece yetki sahibi insanlar olması, çeşitli kullanım alanları olarak söyleyebiliriz. Bu kameralar genelde dil olarak güvenlik kamerası olarak da geçer ama çok fazla çeşidi vardır.

Bu kameraları birçok yerde görmüşsünüzdür fakat korunmak için en iyi ve yeterli olduğunu savunabiliriz. Adana Güvenlik Sistemleri olarak size bu imkanları sağlamanın en iyi şeklini seçiyoruz. CCTV kamera sisteminin seçim için üç şekil olarak ele alabiliriz. Bu üç çeşit Hybrid, Analog, IP dir. Bu cihazların üstünde ses kayıt cihazı, swicth, lens gibi özellikleri barındırsa da üçü de farklı bir konuma sahiptir. Örnek vermek gerekirse Analog CCTV kameralar görüntüyü daha iyi kaliteye çevirirken IP ise lokal bir bölgeden bağımsız olarak kayıt altına alabilen bir kayıt sistemidir.

Hybrid ise bunların bir karışımı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu kamera sisteminde görüntü için seçilen tipe göre monitör ya da TV kullanılabilir. Ses kayıt özelliği de sağlayan bu kamera sisteminde dikkat edilmesi gereken üç önemli husus vardır. Lens seçimi , kayıt cihazı seçimi, kamera seçimi. Bunları seçerken istenilen ve talep ettiğiniz verime göre seçim yaparak zoom ,görüntü kalitesi ya da aydınlatma olarak seçerek istediğinize ulaşabilirsiniz. Bizde Adana Güvenlik Sistemleri olarak size en uygun yönü sağlayacağız.

Kullanım Alanları ?

CCTV kameranın kullanım alanları geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunlar şöyledir

-Trafik izlemede

-İşyeri ve fabrikalarda kontrol amaçlı

-Tedbirlerin alınması için

-Tiyatro, sinema salonu vb. yerlerin açı farklılığı ile gösterilmesi

-Suçlu veya cezalı kişilerin aranması ve bulunması için

-Toplu taşıma araçlarında güven ve kalitenin artması için

Kullanılır. Ve bunlarında dışında özel güvenlik içinde kullanışa elverişlidir. Bu tarz güvenlikler için elimizden geleni yapıyoruz.

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir