Bullet Güvenlik Kameralarının 6 Avantajı

Güvenlik kamera sistemlerinde çeşitli ürünler, markalar ve modeller öne çıkar. Bunun nedeni güvenlik kameralarının çok yönlü bir kullanıma sahip olması ve nerede, niçin kullanılacağına göre ürün özelliklerinin farklılıklar gerektirmesidir. Günümüzde en yaygın formlar bullet ve domelardır. Aslında her iki tip de oldukça çok yönlüdür ve pek çok uygulamada kullanılabilmektedir. Fakat bullet ve dome kamera modellerinin her birisi kurulumdan sistem tasarımına kadar çeşitli farklılıklar barındırmaktadır. Bullet Güvenlik Kameralarının 6 Avantajı ‘nı kısaca makalemizde anlatacağız.

Adana güvenlik kamera sistemleri arasında iki tip karşılaştırıldığında bullet kameralar işlevsellik yönünden daha avantajlıdır. Teknik olarak bullet kameralar IP veya analog kameralar olabilmektedir. Markalarına ve modellerine göre optik zum, gece görüşü, termal sensörler ve hareket sensörleri bulunabilmektedir. Hareketle tetiklenen videoları depolamak için SD karlar kullanılabilmektedir.

Son zamanlarda en çok tercih edilen kameralar Wifi güvenlik kameralarıdır ve bunların da çoğu bullet kameralardır. Kamera teknolojilerinde ortaya çıkan yeni gelişmelerle birlikte kablosuz IP bullet kameralar gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedirler.

Bullet Güvenlik Kameralarının 6 Avantajı

Bullet Kameraların Artıları

Adana kamera Bullet Güvenlik Kameralarının 6 Avantajı

  1. Kamera kurulumu: Sistem performansını belirleyen etkenlerden birisi kameranın yerleşim ve kurulumudur. Bullet kameralar kurulum açısından daha esnektir ve duvarlara, tavanlara, saçak altlarına, direklere rahatlıkla yerleştirilebilirler. Daha küçük alanlarda ve dar bölgelerin gözetlenmesinde ideal ürünlerdir.
  2. Görünürlük: Güvenlik kameralarının caydırıcı bir yönü vardır. Her ne kadar estetiğin ön plana çıktığı yerlerde bullet kameralar fazla tercih edilmese de daha rahat görünürler. Bu sayede de caydırıcı etkiye sahip olurlar. Ek olarak harici aydınlatma, kapı sensörü, alarm sistemi gibi detaylar eklenebilir.
  3. Hareket edebilirliği: Bullet kameraların hareket kabiliyeti oldukça yüksektir. Robotik boyunları sayesinde görüş açısı kolayca, en iyi şekilde ayarlanabilir.
  4. Işık yansıması: Güvenlik kameralarında aydınlatma koşulları görüntü kalitesini büyük oranda etkiler. Kameralar yansıtıcı bir yüzeye baktığında ışık yansıması olur. Bu da görüntüde beyazlığa yol açar. Bullet kameralarda yansıma olasılığı dome kameralara nazaran daha düşüktür.
  5. Outdoor kullanım: Açık havalarda kullanılan güvenlik kameralarında iklim koşulları büyük etki sahibidir. Kışın donma durumları, yazınsa aşırı ısınma durumları olabilir. Bu yüzden kameranın bütün bunlara dayanıklı olması gerekir. Bullet kameralar IP koruma sınıfı başta olmak üzere pek çok ilave koruna sunar. Ekstra muhafazalar ile güvenlikleri daha iyi sağlanabilir.
  6. Gizlilik ihlalleri: Kamera kayıt cihazı ile birlikte güvenlik kameralarının asıl işlevi, ortamı izlemektir. Fakat mülk dışında komşu gizliliği gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bullet kameralar alan hakimiyeti konusunda dome kameralara göre daha iyidir.

Bullet Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyat Listesi

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri olarak en uygun güvenlik kamera sistemleri fiyat listesi ile ve en kaliteli bullet kamera çeşitleriyle profesyonel hizmet veriyoruz.

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

Ayrıca Kontrol Et

En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021

Teknoloji, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere En Ucuz Oyun Bilgisayar Fiyatları 2021 hakkında bilgiler vereceğiz. Oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir