BDO

Black Desert Online Oyunu Nedir Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Black Desert Online Oyunu Nedir Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Black Desert Online Oyunu Nedir Ve Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Black Desert Online, standart bir MMORPG türünden biraz daha uzak bir yapım. Nesinin farklı olduğunu soracak olursanız, sandbox adı verilen oyun türüne ait unsurları da içeriğinde bulunduruyor olması. Tamamen oyuncunun seçimlerine bağlı olarak yaratılan bir karakter ile, koskoca bir evreni keşfedebiliyoruz oyun içerisinde. Dövüş sistemi açısından, hızlı bir yapıya sahip olduğunu en baştan belirtmekte fayda var. Yine, dövüş sistemi içerisinde, düşmana çok daha sağlam hasarlar verebileceğiniz yetenek kombinasyonları da mevcut. Ayrıca, binek üzerinde de savaşabiliyorsunuz, fakat bineklerinize bakmanız gerektiğini, onlarla ilgilenmeniz gerektiğini de aklınızda bulundurmalısınız.

Atmosfer açısından bayağı bir canlı yapıya sahip olan Black Desert Online, içerisinde barındırdığı hava durumu ve iklim özellikleri ile, oyuncular üzerinde farklı farklı etkiler bırakarak, oynanış açısından renklilik sunuyor. Gece gündüz döngüsüne sahip olan oyundaki karakterler, saate göre değişiklik gösteren tepkiler verebiliyor, hatta bu durum bazen, birtakım etkinlikleri de tetikleyebiliyor.

Bizleri, çadırlardan saraylara kadar çeşit çeşit evlerle karşılıyor Black Desert Online ve işin en güzel yanı da, bu evlerde yaşayabiliyor, evleri isteğimize bağlı olarak dekore edebiliyoruz. Sadece bu kadarla da kalmıyor, oyun içi karakterleri işe alabiliyor, onlara evimizi temiz tutturabiliyor ya da marketten alışveriş yaptırabiliyoruz. Yani, şöyle toparlayacak olursak, oyunda kendi evinizi, kendi isteğinize göre yönetiyorsunuz tamamen. Sizin eviniz, sizin kurallarınız.

Bineklerinizle savaşabildiğinizden, daha önceden bahsetmiştik zaten. Gözünüze kestirdiğiniz atları ve filleri yakalayabilir, onları bineğiniz haline getirebilirsiniz. İşin daha da güzel kısmı, eğer kullandığınız atın istatistikleri hoşunuza gitmediyse veya geliştirmek istiyorsanız, atlarınızdan yeni bir nesil at daha olması için, atınızın üremesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede, doğacak olan atınızın istatistikleri daha iyi olabilir.

Black Desert Online Fiyat Bilgisi

Steam’de 19 TL’lik fiyat etiketine sahip olan Black Desert Online, limitli sayıda kupon kodunu alabilen kullanıcılar için ücretsiz oldu. Oyun şuanda indirimden dolayı 2 TL’dir Steam’de.

Black Desert Online Sistem Gereksinimleri ?

Oyunu hemen hemen her türden bilgisayar kaldırabilmektedir.

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i3
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GTS 250 / GeForce 9800GTX Radeon HD 3870 X2
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:

 • İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 AMD RX 480
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Ayrıca Kontrol Et

Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 Warfame …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir