BioShock – BioShock Oyunu İncelemesi

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere BioShock – BioShock Oyunu İncelemesi hakkında bilgiler vereceğiz.

BioShock

21 Ağustos 2007 yılında piyasaya sürülen BioShock oyunu hala birçok oyun sever tarafından oynanmaktadır.

BioShock oyunu incelemesi yaparken, oyunun grafikleri çok büyük bir artı olarak gözümüze çarpmaktadır. Buna ek olarak karakterinizi geliştirebilmeniz ve bu çeşitliliği sağlayabilmek, oyundan alınan zevki artırmaktadır. Seslendirme ve müzikler, grafikleri tamamlayıcı niteliktedir.

Bu artıları saydıktan sonra oyunun eksiklerini de saymak gerekmektedir. Oyunun en büyük problemi, bazı kollarda donma problemi yapmasıdır. Oyunda yön ve yer bulmak ise oyunun doğasına aykırı olacak bir şekilde çok kolaydır. Silahların da hareket etkisi, oyunun zevkini azaltmaktadır.

BioShock Hikayesi

BioShock oyununun hikayesi 1960 yılında başlamaktadır. Oyun içinde bulunduğunuz uçağın, gizemli bir şekilde kaza yapması ile Atlantik Okyanusu’na düşmenizle başlamaktadır. Suyun yüzeyine çıktığınızda ise çok daha ilginç bir durumlar karşı karşıya kalmaktasınız: hayatta kalan tek kişi sizsiniz. Etrafınıza baktığınızda ise gözünüze deniz feneri ve küçücük bir ada çarpmaktadır. Daha sonra ise o küçücük adacığa doğru yüzüyor ve fenerin içinde giriyorsunuz. Fenerin içinde ise sizi bir araç beklemektedir. O araca bindiğinizde ise bütün oyunun hikayesinin geçeceği “Rapture” denizaltı şehrine doğru yol alıyorsunuz. Şehrin kurucusu ise Andrew Ryan isimli bir işadamıdır. Şehre doğru hareket ederken, şehrin yapısındaki bozukluklar gözünüze çarpıyor. Bu şehre giriş yapmak sizde merak duygusu uyandırıyor. BioShock oyununun girişinin oldukça güzel ve düşünülerek hazırlanması, oyunun kalitesini artırmaktadır.

Oyuncuları oyuna bağlayan en büyük etkenlerden bir tanesi oyunun giriş kısmıdır. Oyunun giriş kısmı, oyuncuda yeterince merak uyandırmıyor ise oyuna devamlılık sağlanamayabilir. Ancak güzeli bir şekilde giriş yapan oyunların, oynanabilirliği artmaktadır. Bu bedenle BioShock oyununun, girişinin güzel olduğunu söylemek ve devamlılığın sağlanabileceğiniz söylemek yanlış olmayacaktır.

BioShock Fiyatı

Bir oyun satın alınırken dikkat edilmesi gerek bir diğer husus da oyunun fiyatıdır. BioShock fiyatı ise PS3 cihazlarda oynayabileceğiniz şekilde 59,90 TL’dir. Oyunun fiyatına baktığımız zaman, beklentilerinizi fazlası ile karşılayacağını söylemek gerekmektedir.

Son Olarak

BioShock oyunundaki müzik ve seslendirmeler, oldukça kaliteli şekilde hazırlanmış. Ancak söylemek gerekir ki oyun içi altyazıları açmayı, İngilizcesi zayıf olan oyun severlere önermekteyiz. Oyun içi hikayeyi kaçırmamak için bu hikayeler çok önemli. Rapture’nin bu halini nasıl aldığını anlayabilmeniz için ses kayıtlarını anlamanız gerekmektedir.  Seslendirmeler çok iyi bir şekilde hazırlanmış. Buna ek olarak oyunun teknik açıdan tamamen yeterli olduğu görülecektir. BioShock oyununun grafiklerini daha iyi anlayabilmeniz için oynamanız gerekmektedir. Oyun denizaltı şehirde geçtiği için su efektleri de çok iyi hazırlanmış. Su hareketleri, gerçekçiliğe yaklaşmış ve oyunun kalitesini ortaya koymuştur. Karakter modellemesi ise birçok oyunun üstünde bir kalite vermektedir. Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, BioShock oyununun beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. BioShock fiyat performans incelemesi yaparak da yazımızı sonlandırmış olalım.

Ayrıca Kontrol Et

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir