Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assassin’s Creed Odyssey ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Assassin’s Creed Odyssey

Ubisoft tarafından yapılan Assassin’s Creed serisinin yeni halkası bizleri bekliyor. Assassins Creed Odyssey hakkında tüm detayları yazımızda sizlere sunuyoruz.

Ubisoft her yıl yeni bir Assassins Creed oyunu çıkarıyor. Altair ile başladığımız bu yolculukta şimdi Assassins Creed Odyssey bizleri karşılıyor.  Assassins Creed oyunu ilk olarak Prince of Persia’nın hikayesine bağlı bir yapımdı. Daha sonra Ubisoft bu fikirden vazgeçerek Assassins Creed serisini bağımsız bir senaryo üzerinden yapacağını açıkladı.

Antik Yunan Hikayesi Başlıyor

Ubisoft, Assassins Creed Origins sersi ile suikastçı tarikatının nasıl doğduğunu bizlere açıklamıştır. Yani Assassins Creed Odyssey yine Origins üzerinden hikayeye devam ediyor. Bu seri de önceki olaylardan bahseden bir hikaye ile karşı karşıya kalıyoruz. AC Odyssey, serinin hiçbir oyununa benzmiyor. Yani tamamen kendi mekanikleri bulunan bir oyun bizleri bekliyor.

RPG Oyunu

Assassin’s Creed serisi aksiyon dinamiklerine önem veren yapımlardan bir tanesidir. Bu oyunlarda mutlaka bir hikaye sonu bulunur. Mutlu sona ulaşmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Oyun içerisinde herhangi bir  tercih hakkınız bulunuyor. Ancak AC Odyssey ile ilk defa seriye RPG dinamikleri de ekleniyor. Oyun içerisinde yaşanan diyaloglarda bizlere seçim hakkı veriliyor.

Gerçekleştirdiğimiz seçimler oyunun ilerleyişine etki ediyor. Assassin’s Creed serisinin aksiyon tabanlı bir oyunu RPG tabanlı bir oyuna dönmeye başlıyor. Assassin’s Creed Odyssey’de gelen yeniliklerden bir tanesi ise karakterin cinsiyetini belirleyebilmemizdir. Odyssey’de istersek tüm oyunu kadın karakterle oynayabiliyoruz. Yani görevler arasında karakter değişimi söz konusu olmuyor.

Syndicate ve Origins yapımlarında da kadın karakterlerle oynanıyordu. Ancak bu sadece belirli görevler için geçerliydi. Odyssey’da oynanış dinamikleri de karakterlere göre değişim gösteriyor. Böylece oyunu farklı karakterlerle birden fazla kez bitirebilirsiniz.

Yeni Dövüş Sistemi Geliyor

Serinin yeni halkasıyla dövüş sisteminde de değişiklikler ortaya çıkıyor. Ubisoft hemen hemen her AC oyununda dövüş sistemini değiştiriyor. Dövüş dinamiklerine bakıldığı zaman Origins ile Odyssey arasında da önemli farklılıklar yer alıyor. Dövüş sistemi de karakterin cinsiyetine göre değişiklik gösteriyor.

Oyunda karşımıza diğer bir yenilik ise, Yunan – Sparta savaşlarıdır. Antik Yunanistan’da geçen hikayede Spartalılar ile Yunanlılar arasındaki savaşlar da bizleri bekliyor. Oyun içerisinde bu savaşlara kolayca girebiliyoruz. PC, PS4 ve Xbox One için geliştirilen oyunun pek çok oyuncunun beklentisini fazlasıyla karşılıyor.

Assassin’s Creed Odyssey Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8, Windows 10,
  • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 ya da NVIDIA GeForce GTX 660,
  • İşlemci: AMD FX 6300, Ryzen 3 1200, Intel Core i5,
  • 8GB RAM,
  • Depolama Alanı: 46 GB

Odyssey ile Origins Arasındaki Fark

Odyssey ve Origins arasındaki en büyük farklardan bir tanesi oyun mekanikleridir. Odyssey içerisinde diyalog ve ilişki seçenekleri bizleri karşılıyor. Odyssey’nin hikâyesinin geçtiği Yunanistan bölgesinde bizi farklı heyecanlar karşılıyor olacak. Ğlkenin jeolojik yapısını göz önünde bulundurduğunuzda uzun deniz yolculukları ve gemi savaşları bizlerle buluşuyor. Oyunun açık dünyası ve birçok detayı Origins’le benzerlik gösteriyor. Ancak rol yapma mekanikleri, hikâyesi ve karakterleri oyunun bir şekilde ayrılmasına neden oluyor. Hemen Odyssey serisini indirerek farklı bir Assassin’s Creed deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Et

NBA 2K20 Hilesi

NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere NBA 2K20 Hilesi ve Nereden Satın Alınır? hakkında bilgiler vereceğiz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir