Assasins Creed Valhalla Nedir Ve Sistem Gereksinimleri

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Assasins Creed Valhalla Nedir Ve Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Assassins Creed  Valhalla Nedir Ve Sistem Gereksinimileri ?

Assasins Creed Nedir ?

Assasins Creed Ubisoft Montreal tarafından ortaya çıkartılmış tarih ile iç içe bir oyundur. Oyun içinde konu bazında Haşhaşiler olarak bilinen suikastçı bir tarikatı ele alır. Bu bakımdan oyun içinde neler yapabileceğimiz bellidir. Assasins Creed’de yönettiğimiz karakterler tarihte azda olsa yer almış karakterlerdir. Böylelikle oyunda yapmamamız gerekenler basittir. Tarikatın belirlediği insanlara suikast düzenlemek.

Assasins Creed Valhalla Hikayesi Nedir ?

Odyssey’de Layla Hassan‘ın hikayesini kaldığı yerden devam ettiren Assassin’s Creed Valhalla, Norveçli savaşçının ve Viking Eivor’un ve onun Raven Clan’ının ihtişamına yükselişi ve 9. Yüzyıl İngiltere’sinde gelişen bir Viking yerleşiminin kurulmasını anlatıyor.

Norveç’in ilk kralı Harald Fairhair’in iktidara gelmesinin ardından, Eivor ve onun çocukluk arkadaşı Sigurd, Norveç’ten ayrılmak ve Britanya Adalarında kendilerine bir isim vermek, Saksonlar ve halihazırda yerleşmiş olan diğer Danimarkalılarla bağlılık kurmak zorunda kalırlar. Northumbria, East Anglia ve Mercia’da ve daha sonra Assassin Brotherhood ve Templars olarak bilinecek olan iki emir olan Hidden Ones ve the Order of the Ancients arasındaki yüzyıllık savaşa dahil olurlar.

 Hikaye başlangıcı çok da vurucu başlamıyor. Çocukken Eivor, ailesinin Kjotve’nin eliyle ölümüne tanık olur. Bu ölüm şekli Eivor’da büyük bir şok etkisi yaratır. Çünkü bir İskandinav savaşçısı için son derece onursuz bir ölüm, Valhalla’ya girip Odin ve Aesir’e katılamamak anlamına gelir. Katliamdan sonra Kral Styrbjorn tarafından evlat edinilen Eivor, aklında tek bir hedefle büyür; ailesinin intikamını almak ve onurunu geri kazanmak. Çocukluğundaki olaylara şahit olduktan ve kısa süre de olsa minik Eivor’u kontrol ettikten sonra erkek veya kadın olarak seçimimizi yapıyor ve Valhalla’nın dünyasına atlıyoruz. Ayrıca dilediğiniz zaman kadın ve erkek Eivor arasında değişiklik yapabiliyorsunuz.

Valhalla’da zaman geçirdikçe Harald Fairhair, Ivarr, Ubba Ragnarsson, Alfred gibi dizi Vikings ve benzerlerinde gördüğümüz karakterleri öne çıkartıyor. Hatta efsanevi Ragnar Lothbrok’tan da sık sık bahsediliyor. Burada İngiltere ve Frankia’daki baskınlarının İskandinav toplumu üzerinde nasıl kalıcı bir etki bıraktığını gösteriyor.

Assasins Creed Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Minimum sistem gereksinimleri

  • İşletim sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 ya da AMD Ryzen 3 1200
  • Bellek: 8 GB (Çift kanal modu)
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 4 GB ya da AMD Radeon R9 380 4 GB
  • Depolama: 50 GB HDD (SSD öneriliyor)

Önerilen sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-4790 ya da AMD Ryzen 5 1600
  • Bellek: 8 GB (Çift kanal modu)
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB ya da AMD Radeon RX 570 8 GB
  • Depolama: 50 GB SSD

Ayrıca Kontrol Et

Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Warframe Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 Warfame …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir