ark

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri Nelerdir ? hakkında bilgiler vereceğiz.

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri Nelerdir ?

ARK Oyunu Nedir ?

İlk olarak 2 Haziran 2015 tarihinde Studio Wildcard tarafından Steam’da piyasaya sürülen Hayatta kalma oyunu Tek oyunculu ve Çok oyunculu seçenekleri ile oyuncuların beğenine sunuldu Oyunda oyuncular, dinozorlar ve tarih öncesi hayvanlar ile kaplı ıssız adada gerçek oyuculara karşı hayatta kalmak zorundadır. Ark Survival Evolved amacı geldikleri kadar basit: hayatta kalmak. Nasıl yaşamayı seçtiğin sana kalmış. Yalnız yaşamakta, yalnız avlanmakta ve yalnız öldürmekte özgürsünüz. Bu ne kadar eğlenceli olabilse de, diğer arkadaşlarla bir araya gelerek kabile kurarsanız, acımasız katiller veya barışçıl yerleşimcilerle dolu bir kabile olmayı seçerseniz, Ark’tan çok daha fazlasını elde edeceksiniz. Bu noktaya gelmek epey zaman alıyor, çünkü ilk saatleriniz ne yaptığınız hakkında hiçbir fikriniz olmadan harcanacak ve düzgün bir öğreticinin olmaması eğlencenizi gerçekten etkiliyor. Kemikleriniz’deki deri ve kasıklarınız pantolon dışında hiçbir şey olmayan bir adada uyanırsınız. Bazı basit karakter seçeneklerini (ten rengi, gövde genişliği gibi) seçtikten ve haritada tam olarak nereye indiğine karar verdikten sonra, gitmeye hazırsınız. Haritanın Batı konumu gibi daha kolay bölümünden başlamanızı tavsiye ederim.

ARK Nasıl Oynanır ?

Oyunda yaptığınız her şey dayanıklıdır ve tamir edilmezse uzun süreli kullanımdan sonra yıpranmaya başlar. Oyundan çıktığınız zaman karakteriniz kalıcı dünyada uyumaya başlar. Siz oyundan çıkınca eşyalarınız ve yapınız oyundan çıkmaz, her şey yağmalanabilir ve çalınabilir. Bundan dolayı önleminizi iyi almanız gerekmektedir. Yabani bitki örtüsünden topladığınız tohumları arazilere dikerek, sulayarak ve gübre ile besleyerek tarımı başlatabilirsiniz. Çok bulunabilen tohumlar olduğu kadar özel bitkilerin tohumlarından da toplamak için etrafı keşfetmek zorundasınız. Bu bitkiler sayesinde beslenebilir ve faydalı tonikler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile bir kabile oluşturup müttefiklerinizle ittifak yapabilir ve kabiledeki tüm evcil hayvanlara komut verebilirsiniz. Kabile sistemi sayesinde görev paylaşımı ile çok daha hızlı büyüyebilirsiniz.

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri

Windows için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit versiyon)
– İşlemci: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 veya daha iyisi
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB veya daha iyisi
– DirectX: Sürüm 10
– Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
– İlave Notlar: Çok oyunculu oyun için genişbant internet bağlantısı gerektirir.

Mac OS X için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: OSX 10.9 veya daha yüksek
– İşlemci: 2 GHz Eşdeğer CPU
– Bellek: 4000 MB RAM
– Ekran Kartı: OpenGL 3 Uyumlu 1GB Video RAM ile GPU
– Depolama: 20000 MB kullanılabilir alan

SteamOS + Linux için;
Minimum Sistem Gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: Ubuntu Eşdeğer Distro
– İşlemci: 2 GHz 64-bit CPU
– Bellek: 4000 MB RAM
– Ekran Kartı: OpenGL 3 Uyumlu 1GB Video RAM ile GPU
– Depolama: 20000 MB kullanılabilir alan

Ayrıca Kontrol Et

Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021

Oyun, kategorimizde bu yazımızda sizlere Fortnite Bedava Hesap – Kostümlü ve Güncel Hesaplar 2021  hakkında …

4 Yorumlar

  1. abi sana bi ara e posta atmıştım steam cüzdan kodu gönderir misin diye ama cevap gelmemişti belki kalabalık diyedir bilmiyorum fakat şuan görürsen steam cüzdan kodu verme ihtimalin varmı ?

  2. Abi bana zula hesabı verir misin bayram hediyesi fakirin yüzünü güldür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir