Analog ve IP Kameralar Arasındaki Fark Nedir?

Güvenlik Kamera Sistemleri Merkezi olarak bu yazımda sizlere Analog ve IP Kameralar Arasındaki Fark Nedir? hakkında bilgiler vereceğim.

Analog ve IP Kameralar Arasındaki Fark Nedir?

Dönemimizin en önemli ihtiyaçları arasında yer alan güvenlik, diğer sektörlere ek olarak sektörün gelişmesini de hızlandırmaktadır. Adana güvenlik kamera sistemleri ile güvenliğiniz emin ellerde. Her geçen gün farklı ve yeni imkânlar sunan firmamız ürünlerin ebadından tutun işlevsel özelliklerine kadar kendini güncelliyor. Tabi bu hususta dikkat edilmesi gereken bir nokta da var, doğru ürün seçimi. Güvenlik kamerası almak istiyorsanız sizlere yönlendirilecek ilk soru, IP tabanlı mı yoksa analog mu istiyorsunuz? Bu soru profesyonel ekibimiz tarafından sizlere yöneltilir ve detaylı bilgi aktarımımız sayesinde karar aşamanızı netleştirir. Net bir cevabınız yoksa tahminde bulunmaktan kaçının ve ekibimizin sizler için en uygun kamera sistemini sağlamasına izin verin. Bu sorunun yanıtına ulaşmadan önce ihtiyacınız, kullanılacak mekân ve diğer unsurlar ayrıntılı olarak inceleniyor. Bunun sebebi ise yanlış tercihlerin önüne geçerek zaman ve para konusunda sizleri mağdur etmemektir. Sizler yeter ki firmamıza güvenin ve gerekli bilgileri verin.

Aktarım Özellikleri Fark Yaratmaktadır

COL Güvenlik Sistemleri tarafından üretimi sağlanan IP kamera ve analog kamera arasında yapısal fark bulunmaktadır fakat bu farkın boyutu büyük değildir. Her ikisi de görüntüleri resimlere çevirmektedir. Oluşan fark ise bu resimlerin aktarım şekilleridir. Analog kamera sistemi görüntüyü koaksiyel kablo üzerinden analog sinyaller halinde gönderir. IP kamera sistemleri ise görüntüyü dijital hale çevirirler ve dahili web sunucusu mobilinden aktarım sunarlar. Bu ayrıntı sistem kurulumunda ki farkı yaratmaktadır.

Sistem Kurulumunda Oluşan Farklar

COL Güvenlik Sistemleri tarafından gerçekleştirilen sistem kurulumunda ki farklar net şekilde gözlemlenir. IP kamera network üzerine eklenebiliyor. Kablo uzunluğu isteğe bağlı uzatılabiliyor. Lakin analog kameralar daha ucuz ve daha dayanıklıdır. Ürünler daima iyileştirme sürecine giriyor. Analog kamerada çeşit çok daha fazla. Farklı noktalarda farklı özelliklere sahip kamera kullanımı sunabiliyor. En önemli farklar arasında analog kameranın çıkışlarının tek standart olmuşluğu ön plana çıkıyor. Firmamız daha ayrıntılı bilgilendirmeler ile sizleri yönlendirecek ve mekânınıza en uygun kamera sistemini sunacaktır. Kaliteli hizmetlerimizden faydalanın.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

 

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Yeni Böcekleri Tespit Edecek Olan Yapay Zeka hakkında bilgiler vereceğiz. Başlıklar1 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir