2020 yılının en çok kullanılan uygulamaları hangileridir?

Hayatımızı değiştiren akıllı telefon uygulamaları artık her an bizimle. 2020 yılının en çok kullanılan uygulamaları hangileridir? En çok indirilen 10 oyun hangileridir? Oyun ve sosyal ağ uygulamaları, dünya çapında akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler.

Neredeyse hayatımızdaki her şey için bir uygulama var. Size su içmenizi hatırlatacak ya da yatma vaktinizin geldiğini söyleyecek uygulamalar mevcut. Bunun yanında dünya dışı varlıkların gerçek olup olmadığını araştıran uygulamalar bile var. Hal böyle olunca uygulamaların hayatımızdaki yeri de oldukça büyük.

Bu nedenle uygulamaların en büyük tüketici ekosistemlerinden biri haline gelmesi şaşırtıcı değil ve küresel uygulama ekonomisinin 2021 yılına kadar 6,3 trilyon dolara ulaşması bekleniyor.

2020 yılının en çok kullanılan uygulamaları hangileridir?

Yayınlanan grafikler, 2019’un en çok indirilen 20 uygulamasını listeleyen Sensor Tower’ın yakın tarihli bir raporu baz alınarak inceleniyor. 2020 yılına bakıldığında pazara yeni giren uygulamalar bir anda yükseliyor ve daha köklü teknoloji şirketlerinin hakimiyetini tehdit ediyor. Ancak liderlik tablosundaki mevcut konumlarını koruyabilirler mi merak konusu.

Koronavirüs nedeniyle kullandığımız uygulamalarda da bazı değişiklikler oldu. Bu nedenle en çok indirilen uygulamalar listesi güncellendi. Dünyada 2020 yılının en çok kullanılan uygulamaları listesinin ilk sırasında Zoom uygulaması yer alıyor.

Zoom, pandemi sırasında en çok indirilen mobil uygulamalar listesinin başında yer aldı. Zoom, Apple App Store’un en çok indirilen uygulamalar listesinde yer almayı başardı. Video konferans uygulaması hem Play Store’da hem de App Store’da en çok indirilen uygulama olarak grafikleri salladı. En popüler ikinci uygulama WhatsApp ve onu Facebook takip ediyor.

En çok indirilen 10 oyun

2020 En Popüler Uygulamaları!

COVID-19 nedeniyle gelişen sosyal mesafe normunun açık bir göstergesi bu listenin her zamankinden farklı olması. Akıllı telefon kullanıcıları, eğlence içeriği veya sosyal ağ seçenekleri sunan uygulamalara zaman ayırıyor ama 2020 ile ilk sırayı daha çok koronavirüs güncellemeleri almış gibi.

Türkiyede en çok kullanılan mobil uygulamalardan biri de TikTok oldu. Tüm dünyada da yaklaşık 107 milyon indirmeye sahip olan TikTok yılda 2,5 kat daha fazla artış gösterdi. TikTok, kullanıcılarını viral sansasyonlara dönüştüren en yeni platformlardan biri. TikTok ayrıca 2019’de Instagram’ı atlayarak Facebook’un dünya çapında en iyi dört uygulama arasındaki yerini sallamıştı. 2020 yılına baktığımızda Zoom uygulamasından hemen sonra tüm dünyada en çok indirilen ikinci uygulama.

TikTok’un en çok indirildiği ülke ise %22 ile Hindistan. İndirme çokluğuna bakıldığında Hindistan’ı %9,4 ile ABD takip etti.

Facebook, Google Play Store’da en çok indirilen üçüncü uygulama oldu, onu WhatsApp izledi. Facebook Messenger ayrıca Instagram’ı (yedinci sırada) ve Samsung Güvenlik Güncellemesini sekiz numarada yenerek (altıncı sırada) listeye girdi.

App Store’daki Netflix beşinci sırayı yöneterek Instagram’ı altıncı sırada ve YouTube, iOS kullanıcıları tarafından en çok indirilen yedinci uygulama oldu. Netflix, en çok indirilen ilk 20 uygulama arasına giren tek yayın hizmetidir, ancak Disney + ‘ın piyasaya sürülmesi bunu potansiyel olarak değiştirebilir.

Telegram ve Likee, Google App Store’da en çok indirilen uygulamalar listesinde sırasıyla dokuzuncu ve onuncu numarada görüldü.

Genel olarak, geçen ay oyun uygulamaları dışında en çok indirilen 10 uygulamanın listesi çevrimiçi iletişim uygulamalarının hakimiyetindeydi. ZOOM ve TikTok’tan sonra, Nisan 2020’de hem App Store’da hem de Google App Store’da en çok indirilen uygulamalar Facebook, WhatsApp ve Instagram’dır.

Google Play Store üzerinden yapılan araştırmalara bakılırsa da; Facebook, WhatsApp, Aarogya Setu, Messenger, Instagram, Samsung Security Update, Telegram ve Likee kendisine geniş bir indirilme sayısı buldu.

2020 yılının en çok kullanılan uygulamaları hangileridir?

En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar!

En çok indirilen oyunlar listesine baktığımızda ise 2020’nin ikinci çeyreğinde indirilen toplam oyun sayısı 14 milyar oldu.

Hepimiz zaman geçirmek için mobil oyun uygulamalarına geçtiğimizden, oynadığınız oyunun en çok indirilenler arasında olup olmadığını merak edebilirsiniz. En çok indirilen 10 oyun, en çok indirilen oyunlar 2020 gibi listeleri merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Bu süreçte en fazla indirilen oyunsa Save the Girl olarak belirlendi COVID-19 pandemisi, iOS ve Google Play’deki mobil oyun indirme grafiklerini epey değiştirdi. Oyun indirme sayılarını olumlu bir yükseliş şekilde etkiledi. App Annie tarafından hazırlanan en çok indirilen oyunlar raporunda, 2020’nin ikinci çeyreğinde mobil oyun trendleri yayınlandı. Yayınlanan rapora göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde haftalık 1,2 milyar indirme rekoru kırıldı. Tüm dünyada en çok harcama yapılan oyun ise Honour of Kings olarak belirlendi. ROBLOX, Monster Strike ve Pokemon GO ise hemen arkasından izledi. Mobil oyun pazarı, her açıdan yükselişte ve mobil oyun geliştirici şirketlerini çok daha fazla oyun geliştirmeye teşvik ediyor. Çok oyunculu oyunlar popüler hale geldi ve koronavirüs nedeniyle evlere kapanma günlerimiz ne kadar çok olursa bu miktarın da o kadar artacağını söylemek yanlış olmaz.

 

2020’nin ikinci çeyreğinde en fazla aylık aktif oyuncuya sahip oyunların başında ise PUBG Mobile geliyor. PUBG Mobile yüklemelerinin en yüksek olduğu ülkeler % 35,8 ile Hindistan oldu ve onu % 7,2 ile Mısır izledi.

COL Yazılım ve Güvenlik Sistemleri

Okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer makaleler;

[wpseo_map max_number=”undefined” width=”640″ height=”360″ zoom=”-1″ map_style=”roadmap” scrollable=”1″ draggable=”1″ show_route=”0″ show_state=”0″ show_phone=”1″ show_phone_2=”1″ show_fax=”1″]

Ayrıca Kontrol Et

Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021

Haberler, kategorimizdeki bu yazımızda sizlere Turbobit Premium Hesaplar | Bedava Hesap + Premium Code 2021 hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir